make snow, направи си сняг, снежен гел, snowgel, snow gel
Чудите ли се как да карате борд през лятото? Обмисляте как да вземете виза за Нова Зеландия?
Недейте! По-евтино ще ви излезе да карате на двора на село… при кокошките. 😀
Някои от вас ще попитат “ама как по-точно?”, а ние ще отговорим “С SnowGel!”.
Какво е SnowGel?
Сноугела представлява сняг в гелообразна форма. С две думи: Изкуствен Сняг. Пазари се на пакети, всеки пакет съдържа гел, с който можете да си направите към 5 галона сняг (1 галон е горе-долу 4 литра) т.е. малко по-малко от 20 литра сняг.
Като разбирате сняг, не си мислете истински сняг – студен, пухкав, щипещ бузките… по-скоро си представяйте киша от гел. 😀
Как торбичката странна консистенция се превръща в сняг?
“С магическата пръчка!” …ще каже Хари Потър. Ама той е лейм, не разбира от химия. 😀
Да си направиш сняг лятото (че даже и не лятото) се оказва доста по-лесно, отколкото (може би) предполагате. Къде по-трудно ще бъде да си направите сноупарк в двора, но това след малко.
Взимате пакета SnowGel. Разреждате го с вода. Бъркате. Та-даа – имате сняг!
Остава само да го нанесете в/у киримидите на покрива и да направите първото по рода си Вилидж БигЕър Съммър ’09. 😀
Разбира се, това с Вилидж БигЕър-а може, и най-вероятно ще бъде едновреммно откриване и закриване на летния (а защо не и на зимния) сезон.
Така че не ви го препоръчвам.
Но с малко повече хъс и желание, може да си направите уникален Rail Jam! Чичо гугъл знае няколко, но нека не се хвърляме в проекти като този примерно:
snowboard ramp, snowgel, snow ramp, snowboard kicker
Като начало може просто да намерите една по-наклонена полянка, да занесете два по-големки парчета килимоподобие или от изкуствена трева (може и найлон, но гела ще падне много бързо), една гредичка и сняг.
В горната част слагате единия килим, след това нареждате гредата (рейла), а след нея и втория килим. Хвърляте й на цялата композиция една – две кофи снежен гел, стягате автоматите и разбивате! 😀
Разбира се, вие може да сте по-изобретателни и креативни. Важна е тук идеята!
С правилната поддръжка, снежната ви площадка може да изтрае няколко месеца. В което е и голямата разлика с иначе по-евтиния вариант за пързаляне: сапун + вода. Който също бачка, повечето от вас сигурно са го пробвали, но тогава се иска често поливане и добавяне на сапун. 🙂 Вие какво мислите?
Oчаквайте през следващите месеци и други идеи за това как да караме борд през лятото!
Leave a reply